Menu Content/Inhalt
Fõmenü > Természetgyógyászat > Dr. Edward Bach a Bach-virágterápia megalkotója
 
Dr. Edward Bach a Bach-virágterápia megalkotója
ImageDr. Edward Bach 1886. szeptemberében született egy walesi rézöntõ családban. Már fiatalkorában észrevehetõ volt, hogy érdeklõdése nem az édesapja mestersége felé irányul, hanem inkább a gyógyítás, és a filozófia felé. Nagy érdeklõdéssel figyelte és jegyezte fel a munkások körében elõforduló testi betegségek lelki hátterét. Orvosi tanulmányait Londonban 20 éves korában kezdte el, majd pályafutása baleseti sebészeti osztályon indult. Ez a terület azonban számára nagyon durvának tĂ»nt, így munkáját a kórház bakteriológiai osztályán folytatta, ahol oltóanyagokat készített saját kutatásai alapján. Hamarosan elismertté vált ezen a szakterületen.

1917-ben rákos megbetegedése miatt megoperálták. Az orvosok mindössze 3 hónapot jósoltak neki, de szerencsére nem lett igazuk. Dr. Bach felépülése után egyre jobban próbált eltávolodni a hivatalos orvoslástól, így egy homeopátiás kórházban helyezkedett el. Itt megismerkedett Samuel Hahnemann munkásságával, melynek hatására az oltóanyagait már homeopátiás készítményekként állította elõ. Ezeket 7 fõ kategóriába osztotta, és mindegyik csoport mellé egy lelki magatartás típust társított.

Késõbb Londonban saját laboratóriumot és rendelõt nyitott, ahol folytatta kutatásait, hogy további betegségekre is megtalálja a gyógyírt. Itt módja volt jobban megfigyelni a betegségek pszichikai háttereit is. 1930-ban orvoslása csúcsán azonban eladta rendelõjét, hogy visszavonultságában teljes figyelmét újabb gyógyító növények felkutatásának szentelhesse.

Kutatásainak eredményeképpen egyre több növénynek értette meg gyógyító üzenetét. Eredményeit volt kollégáival is kipróbáltatta, akik munkájának folytatására bíztatták.

Közben folyamatosan figyelte és vizsgálta a betegségek és a mögöttük meghúzódó lelki problémák összefüggéseit, hiszen tudta, hogy csak akkor képes a beteg teljesen meggyógyulni, ha a problémájának okát lelkében és szellemében keresi és szünteti meg. Errõl így nyilatkozott 1931-ben Soutport-ban tartott elõadásán: "Paracelsus és Hahnemann megtanított bennünket arra, hogy ne tulajdonítsunk túl nagy jelentõséget a betegség részleteinek, inkább az egyéniséget, a belsõ embert kezeljük, felismervén, hogy ha lelkünk és szellemünk harmóniába kerül, akkor a betegség magától eltĂ»nik. Ez az alapvetõ tanítás építményünk alapja, amit tovább kell fejlesztenünk."

Kiadott írásaiban egyszerĂ»en és mindenki számára érthetõen írta le a virágok hatásait és a hozzá társuló gyógyulási elméleteit. Az orvosi kamara egyre kevésbe nézte jó szemmel dr. Edward Bach tevékenykedését, és meg is fenyegették, hogy mĂ»ködési engedélyét visszavonják. Azonban ez egyáltalán nem zavarta, és tovább folytatta munkáját.

Bach fokozódó érzékenysége következtében egyre több negatív kedélyállapotot élt át, melyek hozzásegítették, hogy ezekre is megtalálja a megfelelõ növényt. Kutatásait 1936-ban lezárta, mert munkáját befejezettnek ítélte meg. 38 féle gyógynövénybõl készült esszencia sorozata és a Rescue (elsõsegély-csepp) alkotja mĂ»vét.

Fõ célja volt, hogy felfedezéseit ne csak az orvosok, hanem az egyszerĂ» emberek is használhassák. Ezért országos körútra indult, ahol terápiás módszereit és nézeteit szélesebb körben kívánta terjeszteni.

1936 november 27-én álmában érte a halál.

Szerzõ:
Tolnai Erzsébet Éva
www.ebredesbt.hu
 

A Világ Tanítói

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Ajaib Singh
Prabhupada
Ching Hai
Steiner
Kriyananda

Barátaink

Siddhartha.hu
Santmat
Kepesseg
Body Talk