Menu Content/Inhalt
Fõmenü > Könyvajánló
Könyvajánló
Stefan Chmelik: A kínai gyógynövények titkai - Kulcs a tökéletes egészséghez
A Hagyományos Kínai Orvoslás nyugaton gyakorlatilag egyet jelent az akupunktúrával és akupresszúrával, azaz manuálterápiával. Azonban ez a kialakult kép egyáltalán nem fedi a valóságot. A Kínai Orvoslás terápiás eszközei közül az egyik, nagyon fontos elem a farmakológia, azaz a gyógyszerek alkalmazásának tudománya. A Kínai Orvoslás gyógyszerei teljes mértékben a természetben fellelhetõ növényi, ásványi és ritkán állati eredetĂ» alapanyagokból állnak. Semmiféle mesterséges, kémiai úton elõállított anyagot nem tartalmaznak. Az állati eredetĂ»ek között korábban megtalálhatóak voltak misztikus felhangú anyagok, de voltak bizonyítottan hatásos alapanyagok is. Ma már egyre inkább visszaszorul ezeknek az állati eredetĂ» készítményeknek az alkalmazása, nem utolsósorban az állatok védelme érdekében. Az európai és amerikai piacokról ezek az anyagok gyakorlatilag teljesen kiszorultak, illetve sosem váltak népszerĂ»vé.   A gyógyszerek, gyógynövény készítmények sĂ»rítmények, kapszulák, tinktúrák, forrázatok, teák formájában készíthetõek és érhetõek el.
A Kínai Gyógyászatban használatos gyógyszerek hatásmechanizmusa természetesen a Kínai Orvoslás alapelméletein nyugszik. A korabeli kínai analógiás gondolkodásnak megfelelõen a  gyógyszerkeverékek összetételét a császári udvari berendezkedéséhez hasonlították.
www.dakinikonyvek.hu
 
Andrew Skilton: A buddhizmus rövid története
A buddhizmus történetét átfogóan bemutató kötet két nagy fejezetre tagolódik: az elsõ rész az egyik legfontosabb világvallás, a ma is elevenen ható és széles körben terjedõ buddhizmus indiai történetét taglalja. Andrew Skilton vallástörténész részletesen ismerteti a korai India történelmét, az Indus-völgyi civilizáció létrejöttét, a védikus kultúra jellegzetességeit, majd a Buddha regényes-rejtélyes életútját vázolja. Megismerhetjük a Buddha legfontosabb tanításait, és azt, hogy a tanítványok hogyan adták azt tovább.
A tanítványok közösségén, a Szanghán belül hamarosan kialakult a gyülekezetek szabályos rendje: a zsinatok tárgyalását követõen a Szangha fejlõ-dését követhetjük nyomon. Ezután a jelentõsebb buddhista iskolákkal és a buddhista Kánon felépítésével ismertet meg bennünket a szerzõ, részletesen beavatva az olvasót a legfontosabb szent szövegek eredetébe, azok tanításaiba. A könyv második része a buddhizmus Indián kívüli történetét ismerteti. Srí Lanka, Délkelet-Ázsia, Közép-Ázsia, Kína, Japán, Tibet, Mongólia, Nepál, Irán területén a buddhizmus sajátos, önálló jegyeket hordozott. A szerzõ megvilágítja, miképp terjedtek el, milyen jelleg-zetességekkel bírtak az egyes vidékeken a buddhizmus legkülönfélébb válfajai, iskolái.
A kötetet záró bibliográfia rendkívüli alapossággal foglalja össze a témában fellelhetõ könyveket, cikkeket, melyet a kötet magyar fordítója a témában fellelhetõ magyar nyelvĂ» publikációk jegyzékével egészítette ki.
www.dakinikonyvek.hu
 
Eva Wong: Útmutató a taoizmushoz
Eva Wong stílusa a vallásos tiszteletet és a tudományos alaposságot kiválóan ötvözve mutatja be a taoizmus teljes rendszerét, amitõl a jelen kiadvány hiánypótló mĂ» a magyar könyvesboltok polcain. "A taoizmus szellemi áttekintésének ezen útmutatója nem csak a taoizmus történetének fontos eseményeit, a szövegeket lejegyezõ Bölcseket, vagy a taoista gondolkodás különbözõ iskoláit mutatja be, hanem arra is ráérez belõle az Olvasó, hogy milyen a taoizmust gyakorolni napjainkban." A könyv három részbõl áll: - A taoizmus története nyomon követi a hagyomány fejlõdését a történelem elõtti Kína sámánjaitól kezdve a klasszikus idõszakon át (beleértve Laozi, a híres Bölcs tanításait), érintve a taoizmusnak, mint vallásnak a kezdetét, a misztikus és alkímiai taoizmus felemelkedését, valamint a taoizmus, buddhizmus és konfucianizmus egységbe rendezését. - A taoizmus rendszerei bemutatja a mágikus iskolákat, jövendöléses gyakorlatokat, vallásos szertartásokat, a belsõ alkímiát és a helyes cselekvés útját. - A Taoista gyakorlatok a meditációt, a test mĂ»velésének technikáit és a megtisztulás, szertartás, illetve talizmános varázslás rítusait tárgyalja.
Az értékes kézikönyvet átfogó könyvjegyzék zárja, segítséget nyújtva a további tanulmányokhoz.
www.lunarimpex.hu
 
Scott Shaw: Zen-kapu a belsõ békességhez
Az élet összetett. Néha úgy fest, mintha nem volna más, csak nézeteltérések, véleménykülönbségek, egymásnak ellentmondó filozófiák, érzelmi manipulációk, és akár fizikai konfrontációk végtelen sorozata. A konfliktusok szerves részei az életünknek. Ám ha hagyjuk, hogy a külsõ események, vagy belsõ, diszharmonikus érzéseink megzavarják, vagy akár tönkretegyék a békénket – egy személy, aki elénk vág a forgalomban, vagy a folyton sutyorgó, elhallgatni képtelen belsõ hangocska: "Sosem leszek kész semmivel", vagy "Rossz vagyok, ostoba, bĂ»nös", – soha nem ismerhetjük meg az igazi elégedettséget. Mikor úgy tĂ»nik, nem vagyunk képesek zöld ágra vergõdni az életünkben szerepet játszó emberekkel, beleértve önmagunkat is... mikor hagyjuk, hogy mások, akiket szemlátomást a konfliktusok éltetnek, folyton belerángassanak a perpatvarba... igenis választhatjuk a békét.
www.lunarimpex.hu

 
Ken Wilber: A MĂ»ködõ Szellem rövid története
A MĂ»ködõ Szellem rövid története 1996-ban látott napvilágot, azóta klasszikus mĂ»vé, igazi kultuszkönyvvé vált. A szerzõ, Ken Wilber ugyanolyan otthonosan mozog a nyugati világban felhalmozott elméleti tudás, a természet- és társadalomtudományok, a pszichológia vagy a filozófia területén, mint a keleti bölcselet rendszereiben vagy éppen a misztika titokzatos ösvényein. Ebben a kötetben párbeszédes formában, személyes hangvétellel foglalja össze azt a kozmikus dimenziójú, mindent felölelõ, integrált világképet, amelyet hatalmas ismeretanyag áttanulmányozása után alakított ki. Egy sor gondolatébresztõ nézetet ad át korunk számos aktuális témájáról és ellentmondásáról, beleértve a nemek konfliktusát, a multikulturalizmust, az ökológiát és a környezeti etikát, de olvashatunk az emberi fejlõdés mozgatórugóiról és folyamatáról éppúgy, mint napjaink ellaposodott világáról és sorskérdéseirõl, a vallások és a spiritualitás helyérõl.
Wilber az evolúciót mint a Szellem kitárulkozó megnyilvánulását vizsgálja, az anyagtól az életen át az elméig halad, beleértve a spirituális fejlõdés magasabb fázisait is, amelyekben a Szellem tudatára ébred önmagának. Az végeredmény egy különleges és üdítõ utazás a Kozmoszon át korunk egyik legnagyobb gondolkodójának vezetésével.
www.dakinikonyvek.hu
 
Peter Glickman: Hatékony, kíméletes tisztítókúra mesterfokon
"Egy nyers zöldségekbõl, gyümölcsökbõl és magokból álló étrend is megtisztíthat minket, de jóval lassabban. Ám tapasztalataim szerint nagyon-nagyon kevesen képesek teljesen átállni a nyers kosztra. A Master Cleanse-t viszont sokan képesek elvégezni, és legyõzve némi sóvárgást több nyers ételt fogyasztanak, mint azelõtt. Ezt alátámasztja a fenti tanulmány, mert a válaszadók általában egészségesebbnek értékelték a Master Cleanse utáni étrendjüket a kúra elõttinél. Szilárdan hiszem, hogy minden ember maga felel az egészségéért. Annak, aki egészséges, energikus akar lenni, és jól akarja érezni magát, meg kell tanulnia az ezekhez szükséges feltételeket, és azoknak megfelelõen kell cselekednie. Figyeljünk oda, mit engedünk be a szánkon, hogy tornázzunk, szívjunk friss levegõt, és mindenekelõtt ügyeljünk a gondolatainkra... Csakis mi magunk vagyunk illetékesek abban, hogy eldöntsük, mi hasznos, és mi ártalmas számunkra. Az egészségügyi szakértõk értékes információkkal szolgálhatnak, és számos csodás dolgot mĂ»velhetnek, ám végsõ soron minden rajtunk múlik. Tehát meg kell tanulnunk hallgatni a józan eszünkre és a tapasztalatainkra, és a jelen könyv ismereteinek hasznosságáról is így gyõzõdhetünk meg."
www.lunarimpex.hu
 
Dr. Wen Kuan Chu: A halhatatlanság útja
"Az emberek egyik leghõbb vágya elérni a halhatatlanságot. A világegyetem keletkezésével, az élet eredetével, a szellem transzcendenciájával és az abszolút tudatossággal kapcsolatos témákat mindig élénk érdeklõdés kísérte. A fõbb vallásos fogalmak nagy része ebbõl a metafizikai hajlamunkból nõ ki. Például a mennyország, a buddha állapot Tiszta Földje, Shangri-La és a fennkölt halhatatlanok szigetei mind azt sugallják, hogy van lehetõség a földi vágyakon túli szellemi fejlõdésre. Az ember faggatva kutatja azt, hogy miben áll a létezés lényege. Ez egy olyan bennünk élõ hajlamra utal, ami miatt keressük az élet eredendõ értelmére vonatkozó tudást, ami miatt vágyakozunk a halhatatlanságra. Ez a hajlam vezette oda az embereket, hogy nem vallásos gondolkodási struktúrákat is kialakítsanak, mint az indiai hagyományban gyakorolt jóga és az õsi Kínában kifejlesztett meditációs módszerek, amelyek a magunkon való munka eltérõ módjai, mindazonáltal a tudás egyazonos lényegén alapszanak. Például mindkettõ megköveteli, hogy az illetõ még ebben az életében kezdje finomítani testét és szellemét, továbbá mindkettõ tartalmazza olyan képességek elsajátítását, amelyek lehetõvé teszik, hogy átlépjük az anyagi világ határait, hogy elérjük az örökkévalóságot, és felfejtsük az élet rejtélyét. E tanítások bizonyos értelemben rendkívül hasonlók a vallásos tanokhoz, ám a jóga-iskolák valójában nem vallásos beállítódásúak, mert nem követelik meg, hogy hátat fordítsunk addigi hitünknek, vagy hogy újabb hittételeket kelljen vallanunk és követnünk ahhoz, hogy elkezdhessük gyakorolni módszereiket."
www.lunarimpex.hu
 
Dr. Berend Róbert: Önfejlesztõ meditációk
"Könyvem az önfejlesztõ meditáció alapvetõ formáit taglalja, és bár buddhista és taoista alapokra épül, mégsem feltételez különösebb elõismeretet e két, idõben és térben egymástól távoli világszemlélet területén. A meditációs készség kifejlesztését az alapoktól építem fel, felhasználva azokat a tapasztalatokat, amelyeket az általam tartott chi kung tanfolyamokon szereztem, a meditáció gyakorlati alapjainak tanítása közben. Számítok arra, hogy az itt leírtak két irányban is folyamatot indítanak el. Egyrészt az olvasó bepillantást nyer az emberiség e közös örökségének szellemi dimenzióiba, megtapasztalva annak segítõ hatásait élete jobbá tételében. Másrészt felhívja a vezetõk, a politikusok és a menedzserek figyelmét arra, hogy a nyugodt agynak milyen nagy jelentõsége van a rendezett társadalmi és munkahelyi légkör megteremtésében. Hinni szeretném, hogy megértik: a meditáció nem misztikus csoda, hanem az emberi agy normális mĂ»ködési állapota, és hiszem, hogy a tudomány eredményeivel ezt igazolni is tudom. A könyvben szereplõ és a letölthetõ meditációk segítségével az olvasó tapasztalatot szerezhet az agy hatalmáról testünk és környezõ világunk fölött."
www.lunarimpex.hu
 
Mantak Chia: Csontvelõ Nei Kung
"A Chi Kung még mindig olyan népszerĂ», hogy egy közelmúltban Kínába tett utazásom során több száz kínait láttam összecsõdülni egy vándor színtársulat szabadtéri elõadására, ami mutatta, hogy a Chi Kungnak még mindig elsõrangú megítélése van. Ezek a különösebb izomtömeg nélküli Chi Kung mĂ»vészek látványos mutatványokkal kápráztatják el a nézõket, például vastag acélrudakat hajlítanak meg a nyakuk lágy részén. Téglákat törnek szét a fejükön, hagyják, hogy teherautók hajtsanak át rajtuk, és csupasz bõrükkel állnak ellen éles késeknek.
A Nei Kung nagyon közeli rokona a Chi Kungnak. Jelentése az, hogy „belsõ erõvel gyakorolni” és magában foglalja a fizikai légzõtechnikák alkalmazása nélküli testi-tudati erõ felépítését. A tudati összpontosítás, belsõ képzetalkotás és a testi-energetikai folyamatok mély belsõ érzékelésének kifejlesztése a Nei Kung technikák ismérvei.
Az Egyetemes Tao Központokban oktatott legtöbb belsõ alkímiai módszer mind Nei Kung technika (például a Belsõ Mosoly, Mikrokozmikus Pálya, az Öt Változó Állapot Összeolvasztása, Kan és Li Egyesítése). Talán mert a Chi Kung módszereknél rejtélyesebbek, a Nei Kung gyakorlatok száma kevesebb, és hagyományosan sokat közülük titokban õriztek..."
www.lunarimpex.hu
 
<< Első < Előző 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Következő > Utolsó >>

Találatok 10 - 18 / 107

A Világ Tanítói

Get the Flash Player to see this player.
Flash Image Rotator Module by Joomlashack.
Ajaib Singh
Prabhupada
Ching Hai
Steiner
Kriyananda

Barátaink

Siddhartha.hu
Santmat
Kepesseg
Body Talk